Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

معرفی دکترای عمومی دامپزشکی dvm، دکترای تخصصی phd,dvsc

معرفی دکترای عمومی دامپزشکی dvm، دکترای تخصصی phd,dvsc

در این بخش قصد دارم به امید خدا و به مرور دوره های مختلف دکترای حرفه ای دامپزشکی را معرفی نمایم

دکتری حرفه ای دامپزشکی یا DVM در کشورهای پیشرفته یکی از رشته های زیر مجموعه پزشکی است که در مقطع دکترای عمومی وجود دارد که به همراه پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی در ایران با درجه علمی دکترای عمومی ارائه میگردد.
لازم به ذکر است که در برخی کشورهای دنیا رشته فیزیوتراپی هم در مقطع دکترای حرفه ای ارائه میگردد. مقصود از دکترای عمومی یا همان دکتری حرفه ای این است که رشته های مذکور از نظر فن و حرفه ای که فارغ التحصیل فرا میگرد حکیم یا درمانگر به حساب می آید و وظیفه طبابت و درمان بیماران را بر عهده دارند و به همین منظور طول دوره تحصیلی اش طولانی تر از رشته های مهندسی و سایر گرایشهای تحصیلی است که از دیپلم مجوز ورود به آن را دارد و حداقل دوازده ترم و بیش از دویست واحد درس را با موفقیت پشت سر بگذرانند تا موفق به اخذ درجه دکترا گردند.
اما فرق آن با پی اچ دی و سایر مقاطع دکترای تخصصی این است که رشته های دکتری حرفه ای نظیر پزشکی و دام پزشکی، از میان افراد فارغ التحصیل دبیرستان که دیپلم را اخذ کرده و سال آخر دوره متوسطه را سپری کرده اند و داوطلب کنکور هستند پذیرش دارند در حالیکه پی اچ دی یا دکتری تخصصی در زمره تحصیلات تکمیلی قرار دارد که فرد پس از فراغت از دوره دکترای عمومی در رشته های پزشکی و کارشناسی ارشد در سایر رشته ها در صورت قبولی مجاز به ورود به دوره های تحصیلات تکمیلی در مقطع phd میباشد.
شایان ذکر است که رشته های رزیدنتی یا دستیاری که در مقطع دکترای تخصصی دامپزشکی وجود دارد و dvsc نام دارد به دلیل اینکه تحصیلات تکمیلی دکترای دامپزشکی میباشد و تقویت کننده گرایشی از رشته دامپزشکی برای فارغ التحصیل دکترای عمومی دامپزشکی میباشد صرفا از بین فارغ التحصیلان دکترای دامپزشکی دستیار یا رزیدنت میپذیرد ولی اگر گرایش رشتهphd باشد و و نوع تخصص به نحوی باشد که با سایر رشته ها مشترک باشد میتواند از مقطع تحصیلی ارشد که از گرایشهای مجاز شرکت کرده باشد پذیرش داشته باشد مثلا دکتری تخصصی دامپزشکی در مقطعphd که از دانشجویان ارشد دامپزشکی نیز علاوه بر فارغ التحصیلان دکترای دامپزشکی پذیرش دارد. پس دوره دستیاری صرفا به دوره تحصیلات تکمیلی دکترای دامپزشکی یا پزشکی و یا دندانپزشکی تعلق دارد و به دلیل داشتن واحدهای بالینی فارغ التحصیلش حتما باید دکترعمومی باشد و از گرایشهای ارشد پذیرش ندارد. فرق دوره phd و dvsc در بیان جزئیات در پستهای بعدی تفضیلا توضیح داده خواهد شد.

ارسال نظر

خوش آمدید

تماس با من

abtohid@gmail.com

.

.

.

مشاوره، آموزش، طراحی و ساخت فروشگاه اینترنتی

آمار

  • بازدید امروز: 8
  • بازدید دیروز: 15
  • بازدید کل: 39857